Monday, November 12, 2012

"Kes Türgis pole käinud, see elu pole näinud."

hey fellas!

   Leidsin jälle tahtmise kirjutada. Taaskord ei teagi nüüd kust alustada, aga alustame siis algusest. 
Paiknen ma siiani Nooruse ühikas ja kooliks siiani veel Nõo Reaalgümnaasium. Nagu ühiselamutes ikka, siis on ka siin olnud omajagu draamat. Enamasti NRG paari abituriendi poolt välja antud gossiplehe tõttu, milles oli ka minust esilehel päris korralik 'artikkel'(kui seda saab nii nimetada). Mina suhtusin asja rahulikult ega läinud ähmi täis, kuid see teema aeti niivõrd suureks, et rebaste tutvumisõhtul pidin väitlema ühe lehe kirjutajaga teemal "Kollane ajakirjandus - kas inimeste eraellu sekkumine või sõnavabadus?". Ma ei tea, kas see kõik seda väärt oli, aga loodan siiralt, et lehe väljaandjad võtavad natukene tagasi ja mõistavad, et selline asi on nõme ja riivab paljude tundeid. Rohkem ma avalikult seda teemat lahkama ei hakka.


 Aa, ns lambipilttoakaaslasega

   Eelnevast jutust käis läbi ka Rebaste tutvumisõhtu - see on NRG-s traditsiooniline üritus, mida abituriendid kümnendikele korraldavad. Tavaliselt valmistatakse selleks ette ka mingi video kooli uustulnukatest ja olemas see ka oli. Iga klass pidi ürituseks ette valmistama klassi tutvustuse. Kui B ja C klass mõtlesid lausa oma klassi kohta laulud, siis meie, A-kad, olime laisad ja tegime lühikese laulupopurii ja põhimõtteliselt mängisime lolle. Tutvumisõhtul lastakse rebastel enamasti oma isikuomaduste või oskuste vms põhjal midagi teha, nt: Ants, kes on päris lühikene, pidi kirjutama kõne teemal "Kas pikkus loeb?" ja paralleelikas, kel perekonnanimeks Laar pidi kirjutama kõne teemal "Kui oleksin päevaks Laar" (vms, võin eksida sellega). Klassivend, kellele lapsed ei meeldi sai õhtuks ühe lapse (nuku) eest hoolt kanda ja pidi ka lõpuks kirjutama kõne teemal "Kui mu laps oleks gei". Üks klassivend, kel perekonnanimeks Lilla, kutsuti ette laulu "Miski on lilla" saatel. Musikaalsed inimesed (lauljad, pillimehed) saadeti ühes tantsutüdrukutega (mina ja Claudia) ette valmistama vabalt valitud muusikalist etteastet.  Kogu ürituse vältel said pisteliselt kõned ette loetud ja laulud lauldud. Mõistsin, et mul ikka andekad ja loovad klassivennad-õed, paralleelikad. Toimus veel palju asju, aga ma ka ei mäleta :) Seda ma tean, et õhtu oli väga meeleolukas ja naerda sain mina ikka korralikult.
   Päris palju asju on tegelikult südame peal. Tahaks nii rääkida ja usaldada, aga kardankardan nii vöga. A ma olin kõrges palavikus tükk aega, arst arvas, et stressist ja läbi käis ka sõna "psüühikahäired". Pretty scary, huh?

  Aga 2.-5. november toimus EÕELi Üldkoosolek, kus mina osalesin seekord fotograafina. Kohale läksin juba 1. novembril korraldusmeeskonna ja meediatiimiga. Õhtu oli lõbus ja meediatiimile räägiti, mida meilt oodatakse. Ööbisime me Paide noortekeskuses. Hoone oli üsna suur ja väga ilus. Sain üle pika aja piljardit ka mängida, polnudki nii kehv, kui arvasin. :D Aga Maiduga naersime tükk aega seda, kui kõva kolinat kogu see süsteem seal tegi. Et kellelgi madratsipumpa ei olnud, pidin magama külmal põrandal. Panin küll endale pusad ja püksid alla, aga ega neist väga kasu olnud. Kui aeg magama oli minna, siis muidugi seda und ei olnud ja sai veel tükk aega räägitud ja itsitatud.  Õhtust ka paar head tsitaati: "See rätik on veel tugevalt niiske!", "Ma ei ole ju loll, aga midagi liigub seal!" (puu vari).
   Järgmise päeva hommikul kolisime kogu oma tavaariga Paide gümnaasiumisse. Aega oli meil palju, seega saime koolimajaga lähemalt tutvuda. Umbes 2-3 ajal saabusid esimesed delegaadid ja paparatso töö võis alata. See inimeste saabumine on alati üks meeletult tore asi... kõigi tuttavate nägude taasnägemisrõõm on nii suur ja hea tunne tekib ju oma inimeste keskel olles. Ma pikalt ei viitsi kirjutada, mis seal juhtus. Sellest saate lugeda siit : http://xxviiyk.wordpress.com/ . Aga no nalja sai ka ikka omajagu. Pikk varahommikune vestlus saarlase(saarlastega) osutus väga huvitavaks. Kurjaks said nad aga selle peale, kui rääkisin, et ma kõikjal mujal olen käinud, aga Saaremaale pole veel oma jalga tõstnud. Peale selle sai magamatusest veel igasugust kelbast aetud. Ja ikkagi... Kes Türgis pole käinud, see elu pole näinud. Pigem siis vist ikka Saaremaal.

Aga rõõm on kuulda, et öeldakse, et meediatiim tegi head tööd :)
   Mis veel huvitavat... a nädalavahetusel tuli mul filmihullus peale. Laadisin alla terve portsjoni väärt filme nagu nt: "Shawshank Redemtion", "Godfather 1,2,3", "City of God", "Inception", "Scent of a woman", "Forrest gump" jne. Alustasin reede õhtul ja siiamaani vaatan. Pühapäeval käisin Rasmusega kinos "007 Skyfalli" vaatamas. Täiega vinge oli. Eriline actionfilmide fänn ma ei ole, aga see oli küll selline täpselt paras. Plaanin nüüd veel neid Eesti filme ka vaatama minna... need "Seenelkäik" ja "Deemonid", mis väidetavalt pidid ka olema Eesti ühtedest viimase aja parimatest filmidest nagu ka "Puhastus".


  Aga jutt venib maru pikale vist juba. Varsti kirjutan jälle. Olge mõnusad :)!

'

 Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.—Cale Yarborough


No comments:

Post a Comment

Followers