Friday, October 2, 2009

TORE


Et ma lubasin siis TORE -st rääkida ,eks ma sisi räägi. TORE üldtähendus on Tugiõpilaste Oma Ring Eestis. Ma pasten siia artikli, mis läheb koolilehte siin on ülevaade TORE-st, aaga kirjuan pärast, mida ägedat me tegime.

17. – 19. septembril käisime me Ina, Joeli ja õpetaja Evega (kusjuures juba kolmandat korda) TORE koolitusel. TORE üldtähendus on : Tugiõpilaste oma ring Eestis. Koolitused oli väga meeleolukad ja lõbusad. Saime palju mängida, teha rühmatööd, joonistada ja ka palju teadmisi ning hiljem analüüsisime seda ,mida me tegime.Kolme koolituse jooksul: saime teada, mis see TORE üldse on, TORE eesmärgid, sellega seoses oli palju huvitavaid rühmatöid ja mänge nagu iga teema juureski; seoses suhtlemisega me rääkisime ja kirjutasime erinevatel teemadel; õppisime konflikte lahendama ja analüüsima ning samas enda ja teiste sisse vaatama; arendasime kõvasti oma suhtlemisoskust; tegelesime abistamise teema ja abistaja meelespeadega. Tegelikult oli meil veel palju teemasid ja palju muud huvitavat.

Endale saime me TORE-st väga palju: julgust, enesekindlust, paremat väljendusoskust, tolerantsust, kuulamis- ja rääkimisoskust, kogemusi jpm.Nüüd on meie koolis ees ka laienduskoolitused. Kutsume kõiki huvilisi 5-9. klassist laienduskoolitustele. Kindlat toimumisaega veel pole.
TORE ühingu eesmärgid on:
tugiõpilasliikumise põhimõtete tutvustamine ja teadvustamine Eesti avalikkusele;
tugiõpilasliikumise arendamine ja toetamine kõigis Eesti koolides tugiõpilaste, nende juhendajate ja koolitajate koolituste korraldamine;span temaatiliste ürituste ja aktsioonide korraldamine tugiõpilasliikumise toetamiseks ja propageerimiseks Eesti Vabariigis

TORe on sulle kui tahad:
: olla edukas ja igapäevaselt toimetulev,
suhtlemisoskust ja- julgust,
tunda ja kontrollida paremini oma tundemaailma,
kujundada eneseväljendusoskust,
arendada ja austada iseend,
toetada eluterveid väärtusi,
olla parem sõber ja klassikaaslane.

Vot niiiii.

Agaa. Oli nii ,et 2009. aasta algul kunagi käisime esimesel koolitusel, siis oli Joeli asemel Richard. Kõik olid seal suht arad. Kõigile paistis silma üks megafunky ja guvitav tüdruk, kellel olid rasta patsid. Ta nimi on Eleri. Vääga vahva tsikk. Siis oli seal veel väga tooredad inimesed. aga jah . kõik olid häbelikud. Õhtul mängisime kulli (irv) ja siis rääkisime tondijutte. Otsustasime, et järgmine kord kutsume vaime välja . ägee. Nii me ka tegime , vahetasime kontaktid ja märtsis / aprillis ei mäleta kuna see oli siis kutsusime. Teisel korral oli juba Richardi asemel Joel. Mõned , kes eei uskunud vaatasid pealy. Me kutsusime välja Kiilakat ja Lokilammast. Ja me kõik usume , et nad tulid välja ,ja et see on tõene, sest kõigi näpud olid peaaegu õhus ja taldrik liikus ning küsisime küsimusi ja ainult 1 inimene teadis vastust ja see vastus oli õige. Väga huvitav, Kahjuks aga neil ei olnud vist hea tuju ja nad ei tahtnud meiega rääkida. Siis nad lahkusid. Pärast, need , kes eriti ei uskunud sellesse kummitusevärkki olid hämmeldunud ja juba vaikselt hakkasid uskuma. Igastahes väga fun oli! Järgmine õhtu me enam ei julgenud teha. Teisel korral suheldi kõigiga täitsa vabalt ja kõigil oli väga heaolla. Me mõtlesime nalju välja meie koolitajate kohta ( pole eriti viisakas, aga no . savi ju:D ja need olid lihtsalt naljad) noo ja kolmandal korral puudusid mõned jame käisime õhtul väljas ja suht funoli. Rahvas oli tegelikult ikka väga 5+.
Räägin Elerist kaa. Ta on hästisuperhüperaktiivne ja vahva tüdruk. Ta rääkis väga palju huvitavaid asju enda kohta, ma ei hakka siia igaksjuhuks kirjutama. Siis kui ta ööbis, siis ööbis ta meie toas.Ta on sellien erilina ja armas. Väääga lahe.
Siis oli veel üks täiesti üüüüber aktiivne tüdruk Mariann. Ta jä enamusest 3. koolitusest ilma ,sest pidi igal pool käima. See tüdruk Käib muusikakoolis, teeb oma bändi , käib Eesti lastekooris. Ta mängib paalju pille muusikakoolis. Hinded on tal head. Ta oskab ka dirigeerida ja on ka sellega tegelenud. Ta teeb koolis ise om väikest laste koori . Ta teeeb veel palju huvitavat, aga hetkel ei tule meelde, aga siis kui ta kõigest rääkis jäid mokad lahti. Lihtsalt Super!.
Peale nende kahe tegelase olid mu lemmikud blondinid. Massu, Kessu, Marelle ,Merit, Anna-Liisa - nendega koos on mega laheee. Nad on superägedad.
Ja 3. koolitusel olin koos ka Kaili, Jessica, Marise ja Liisuga . Ka nemad on väga toredad ja head. NEndega oli väga lõbus.
Üks tegelane veel . Lisett-Marleen. Ta käis 1. kord ilusti ära . ning 2. ja 3. kord puudus enamasti, aga siiski oli ta väga äge.
Kiidan tegelt täiega seda koolitust ja seltskonda . Väga meeldis, kudki vahepeal kõik venis:D- aga pole huulllu.

No comments:

Post a Comment

Followers